RSS Feed Widget

Index boarda SIMULACIJE Autobuske simulacije Omnibus Simulator 2 Pitanja/Problemi Izazak putnika skripte

Izazak putnika skripte

Ovde možete postaviti svoj problem/ili pitanje kako bi ga zajedno rešili.

Post17 Dec 2018, 14:13
Matej.matoric Registrovan korisnik

Korisnik se zahvalio (puta): 1 puta
Zahvalili su se korisniku (puta): 11
Pozz za sve
Trebao bi mi netko tko se bavi skriptama ili pravljenjem autobusa riječ je o sljedećem skinuo sam Coachbus 250 i model je divan krasan ali svi putnici izlaze na prva vrata, treba mi netko da mi kaže što moram izmijeniti i gdje kako bi izlazili na zadnja
Hvala!

Post17 Dec 2018, 15:16
DADDY Registrovan korisnik

Korisnik se zahvalio (puta): 24
Zahvalili su se korisniku (puta): 0
Odlicno pitanje i mene zanima kako da namestim da mi putnici ulaze na sva vrata a ne samo na prva

Post06 Jan 2019, 12:20
miki glg Registrovan korisnik

Korisnik se zahvalio (puta): 77
Zahvalili su se korisniku (puta): 55
To podesavate u folderu patch.cfg, dakle u folderu MODEL, s tim da ako se nesto pogresno napise ode ceo model u tri lepe, treba vam 3d model poda i karoserije da bi ste mogli da uradite patch kako treba.
Slika
Ukoliko zelite logo, ili bilo sta tome slicno obratite mi se u privatnoj poruci
Molimo vas da se registrujete ili ulogujete da bi skinuli ovaj fajl.

Post06 Jan 2019, 15:12
Ralexx Korisnikov avatar
Autor

Korisnik se zahvalio (puta): 948
Zahvalili su se korisniku (puta): 1421
Nije bas tako. To se podesava u skriptama "door" i "passenger cabin" , a "path" se menja samo eventualno, ako nisu dobro unete koordinate za korake putnika.
Mogao bih to da objasnim, ali potrebno je vreme, a necu biti pored kompjutera narednih dana. Mada se pitam ima li svrhe trositi sate i sate vremena na bilo kakav rad ovde, kada je pojedincima tesko da izdvoje sekund i kliknu lajk (cast izuzecima). Ne odnosi se ovo samo na tebe, vec na sve uopsteno, ukljucujuci administraciju, jer ja se trudim da unapredim ovaj sajt. Ako vam se ne svidja, a sticem taj utisak, to je sasvim druga stvar. Ne morate to ciniti iz kurtoazije, to je u danasnje vreme prevazidjen pojam. A sad me izvinite idem nesto pametnije da radim. Srecni praznici!

Post12 Jan 2019, 01:26
Ralexx Korisnikov avatar
Autor

Matej.matoric je napisao:
Pozz za sve
Trebao bi mi netko tko se bavi skriptama ili pravljenjem autobusa riječ je o sljedećem skinuo sam Coachbus 250 i model je divan krasan ali svi putnici izlaze na prva vrata, treba mi netko da mi kaže što moram izmijeniti i gdje kako bi izlazili na zadnja
Hvala!

Koliko sam naknadno primetio Coachbus 250 je Add-On (dodatak koji se placa) i na njemu se ne bi smelo nista menjati.
Takodje sam uocio u video zapisima da, kako se meni cini, zadnja vrata nisu funkcionalna (autor nije odradio animaciju),
sto izmenu u kojoj bi putnici koristili ova vrata cini nemogucom.
Koliko znam postoji vise prerada ovog modela i u vecini su u funkciji samo prva vrata.
Postoji mogucnost, ako se modeli poklapaju, da se iz besplatnog Ikarusa 250 unese o3d fajl vrata i sipke koja ih pokrece, kao i parametri za njihovu animaciju u glavnu CFG skriptu, pa da se onda izvrse izmene ostalih skripti, o kojma sam pisao ranije. Samo, pitanje je na sta bi to sve licilo, jer bi preuredjeni model imao stara vrata, plus, ako sam dobro primetio, na mestu zadnjih vrata ubacena su dodatna sedista, koja se, ukoliko nisu posebno uneta u skripte, nikako ne bi mogla ukloniti sto znaci da bi putnici prolazili kroz ta sedista, sto ne bi izgledalo nimalo lepo, a sve to bi grubo krsilo autorska prava.

DADDY je napisao:
Odlicno pitanje i mene zanima kako da namestim da mi putnici ulaze na sva vrata a ne samo na prva

Postavi link za bus koji zelis da izmenis (pod uslovom da je besplatan model), pa cu pokusati da uradim mod.

Post12 Jan 2019, 12:52
becks89 Korisnikov avatar
Registrovan korisnik

Korisnik se zahvalio (puta): 497
Zahvalili su se korisniku (puta): 1122

Ralexx je napisao:
Nije bas tako. To se podesava u skriptama "door" i "passenger cabin" , a "path" se menja samo eventualno, ako nisu dobro unete koordinate za korake putnika.
Mogao bih to da objasnim, ali potrebno je vreme, a necu biti pored kompjutera narednih dana. Mada se pitam ima li svrhe trositi sate i sate vremena na bilo kakav rad ovde, kada je pojedincima tesko da izdvoje sekund i kliknu lajk (cast izuzecima). Ne odnosi se ovo samo na tebe, vec na sve uopsteno, ukljucujuci administraciju, jer ja se trudim da unapredim ovaj sajt. Ako vam se ne svidja, a sticem taj utisak, to je sasvim druga stvar. Ne morate to ciniti iz kurtoazije, to je u danasnje vreme prevazidjen pojam. A sad me izvinite idem nesto pametnije da radim. Srecni praznici!

Osetio sam se ovde prozvanim ispred ove administracije, koju sam i činim. ne znam čime si izazvan za ovakav stav, ne znam kada si stekao utisak da te ne podržavamo, počevši od mene samog?
Evo navešću ti par stvari, ovaj forum postoji od 2012. godine, tokom šest godina, dolazili su i odlazili su mnogi, mi smo tu ostali, ja istina je ne znam da modelujem, radim skripte, nisam nikada ni doprinosio forumu na taj način, više sam bio kao podrška i kao tester. Tokom godina, Gonzi je tu bio stub i nosilac svega, dečko koji je presposoban i vredan kao mrav, međutim, momak je našao drugo zaposlenje, radi posao koji voli i zasitio se ovoga, vidite i sami da više nije prisutan. Ja sam tu da ispratim kao tehnička podrška i to je to, ipak forum i sajt postoje. Pošto si potegao sad tu temu, tražio sam pomoć, znaš koliko Vas se javilo da nastavimo da ozbiljnije radimo? Jedan čovek.
Da bi ovo nastavilo da radi, prošlog maja sam samo na host i domen uložio pola nečije plate, zaista me pogađa ovakav stav bilo koga. Tokom ovog vremena je samo na host i postojanje uloženo dve ove "državne prosečne" plate.
Ne žalim dinara, želim da ovo nastavi da radi, previše je vremena i truda uloženo u ovo, nije samo novac. Evo budite slobodni, predložite šta još treba da se uradi da ovo bude bolje mesto?
Ja mislim da je ovo mesto doprinelo dosta mnogim ljudima, jer su svašta nešto naučili i dosta novih zainteresovanih ljudi je donelo, trebalo bi to bar malo ispoštovati.
Tokom tih godina dinar jedan nemamo od svega ovoga, bukvalno iz ljubavi se sve ovo radi, niti tražim da se neko zahvaljuje, niti da se plati nešto, al' bar bi moglo malo da se ispoštuje.
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net

Post12 Jan 2019, 16:26
Ralexx Korisnikov avatar
Autor

Necu se pravdati, mada nisam bas ponosan na svoju kapriciznost iz tog posta. Neki manje bitni stavovi nam se razlikuju, ali oni krucijalni su identicni, a to je pre svega zelja da sve ovo opstane.
Iz tog razloga, nastavljam pisanje iskljucivo u tom duhu. Razmisljao sam svojevremeno da se prijavim za pomoc, ali rad na modeliranju oduzima mi najveci deo slobodnog vremena, a smatrao sam da na taj nacin mogu dati najbolji doprinos.
Drago mi je zbog Gonzalesa licno, ali istovremeno i zao sto smo ostali bez glavnog autora. Svi smo svesni cinjenice da
popularnost simulacije koja je bila okosnica cele price lagano opada, pa samim tim i finansijska potpora od strane marketinga
za osnovne troskove odrzavanja sajta (primetio sam da se dosta oglasnog prostora nudi besplatno i sve mi je jasno iz toga).
Ne znam, nekako sam na dolazeci Lotus gledao kao na pretnju, ali se sada nadam ta ce pojava te igre doprineti da ovaj izvanredni
svet simulacija malo ozivi, u svakom pogledu.

Post12 Jan 2019, 22:42
becks89 Korisnikov avatar
Registrovan korisnik

Korisnik se zahvalio (puta): 497
Zahvalili su se korisniku (puta): 1122

Nema potrebe da se pravdaš, naprotiv, to je tvoj stav, normalno je da se negde ne podudaraju stavovi.
Sama priča oko foruma je dosta komplikovana, generalno "rodili" smo se i zasnovali na OMSI simulatoru, sam portal pruža mnogo mogućnosti, popularizacijom drugih simulacija negde bi se izgubila ova zajednica za OMSI i odmaklo bi se od početka. Sam portal Balkan Simulacija kao moja zamisao i nije bila da zarađuje i privređuje od izdavanja prostora, kada se Gonzi priključio celoj priči, ni tada nismo ovo gledali kao nešto što će zarađivati. Svesno smo ušli u priču da će to nas koštati, radi našeg zadovljstva i kako bi proveli vreme i unapredili nešto što nas zanima i volimo. Mislim da nema smisla pričati uopšte o tvom doprinosu, on je ogroman, to niko ne može da ti ospori, to našu zajednicu čini dosta vrednijom i bogatijom. Ponoviću još jednom, ja i sada kada je sve palo na mene, ne očekujem zaradu niti se bavim ovime što očekujem neki profit.
Tvoja opaska me je pogodila, zato što i pored svih poteškoća uspevam da ovo dalje postoji.Trajaće i dalje, u maju će opet biti plaćeno i trajaće, dočekaće i taj Lotus i bože zdravlja još mnoge simulacije, nadam se da ostaješ u našem društvu i da zajedno čekamo neke nove simulacije i neke nove članove! :)
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net

Post12 Jan 2019, 23:25
Matej.matoric Registrovan korisnik

Korisnik se zahvalio (puta): 1 puta
Zahvalili su se korisniku (puta): 11
Mislim da ne bi volio da tema ide u smjeru prepiranja i svađanja

A što se tiće Coachbus 250 zadnja vrata su funkcionalna otvaraju se i zatvaraju, ja ne znam gdje si ti vidio da postoje bilo kakva sjedala ili nešto slično tome, a što se tiče izmjena vjerujem da onda ne bi trebale postojati ni izmjene na man stadtbusfamilie jer često vidim i naletim na znatne izmjene u tim modovima. Žao mi je ako idete na onu kartu vidio sam video neku recenziju autobusa i odmah zaključak vjerujem da se to tako baš i neradi, mod sam probao i nakon 10 minuta deinstalirao zbog tih vrata jer sam osoba koja voli dobro odrađen posao autobus i onako nisam plaćao rusi omoguće sve besplatno da se nabavi, malo tko je radio recenziju u svim uvjetima kao što je hladnoća/toplina znači grijanje autobusa autobus ima loše također odrađeno grijanje temperaturu koju ne možeš kontrolirati i u 2 minute temperatura u kabini iznosi dobrih 38 stupnjeva celzijusevih, no to nije tema ja sam pitao dali tko zna, no vidim da je ovo preraslo u svađu i prozivanja što mi nije baš cilj bio, no hvala na odgovorima

Post13 Jan 2019, 01:13
Ralexx Korisnikov avatar
Autor

Nije u pitanju svadja, ovo je samo razmena misljenja, izvini sto se to desilo u tvojoj temi.
Za bus sam ocigledno nesto permutovao, ako se vrata otvaraju onda se moze resiti. Medjutim, definitivno je u pitanju model koji se placa, pa ne smes pisati o tome kako si ga nabavio, jer je piraterija zabranjena na forumu. Pomocicu ti preko pp (privatna poruka).

becks89 je napisao:
.... nadam se da ostaješ u našem društvu i da zajedno čekamo neke nove simulacije i neke nove članove! :)

Naravno da ostajem. Odavde mogu samo u penziju. :)

Povratak na Pitanja/Problemi