RSS Feed Widget

Index boarda SIMULACIJE Autobuske simulacije Omnibus Simulator 2 U fazi izrade Ikarus-Zemun (WIP)

Ikarus-Zemun (WIP)

Zona za modele/mape u fazi izrade.

Post16 Apr 2019, 11:07
miki glg Autor

Korisnik se zahvalio (puta): 109
Zahvalili su se korisniku (puta): 83
Rale dodji kucu da ti prepisem! :)
Slika
Ukoliko zelite logo, ili bilo sta tome slicno obratite mi se u privatnoj poruci
Molimo vas da se registrujete ili ulogujete da bi skinuli ovaj fajl.

Post29 Apr 2019, 02:53
Ralexx Korisnikov avatar
Autor

Korisnik se zahvalio (puta): 993
Zahvalili su se korisniku (puta): 1509
Uradio sam brojne detalje pretezno iznad prednjeg vetrobranskog stakla (IBIS, unutrasnji retrovizor, roletna i td.). Potpuno sam promenio dosadasnji izgled pedala i prostora oko njih, trudeci se da ih kreiram sto pribliznije realnom izgledu u cemu sam, po mojoj proceni, uspeo.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Nastavljam radove i na uredjenju solo verzije, a sve u funkciji kompletiranja paketa od, za sada, dva modela - automatika.
U planu su i verzije sa manuelnim menjacem.

Post29 Apr 2019, 10:42
MB&IK Registrovan korisnik

Korisnik se zahvalio (puta): 0
Zahvalili su se korisniku (puta): 1 puta
Ekstra,bas mi se svidja

Post29 Apr 2019, 19:38
becks89 Korisnikov avatar
Registrovan korisnik

Korisnik se zahvalio (puta): 505
Zahvalili su se korisniku (puta): 1139

Odlično je ispalo.

U BG su na Ikarusima sa displejem, kontrolnu jedinicu smestili pored vozača sa leve strane. Ali ovde je po meni najpogodnije :)
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net

Post01 Maj 2019, 01:16
gibanica Korisnikov avatar
Autor

Korisnik se zahvalio (puta): 1102
Zahvalili su se korisniku (puta): 2787
Ja po slikama vidim da je ovaj ikarus imao vetrobran iz dva dela tj stub po sredini stakla. Da li su to neki drugi modeli od ovog ili je u planu da i to ubacis?

Post02 Maj 2019, 00:20
Ralexx Korisnikov avatar
Autor

Bilo je vec ovo pitanje na petoj strani teme i na njega je odgovorio Milcho koji je odlican poznavalac ovog modela, citiram:
"Što se tiče prednje i zadnje šajbe, tip nema veze sa godištem nego je stvar narudžbe, isto kao vrata."

Dakle prednje i zadnje staklo radilo se po porudzbini. Meni se vise dopada ova verzija sa jednodelnim staklom, mada sam razmisljao
da ubacim i 3d objekat podeljenog stakla kao opciju, ali samo ako se uklopi u nivo kvaliteta koji sam do sada postigao.
Nesto slicno sam uradio sa felnama. Nisam jos ovo planirao da prikazem ali, nema veze - evo ekskluzivnog snimka:

Post02 Maj 2019, 11:24
darmar Autor

Korisnik se zahvalio (puta): 139
Zahvalili su se korisniku (puta): 379
Odlicno izgleda.

Post02 Maj 2019, 20:48
becks89 Korisnikov avatar
Registrovan korisnik

Korisnik se zahvalio (puta): 505
Zahvalili su se korisniku (puta): 1139

Stavi i varijantu da je pogonski umazan uljem mrgreen mrgreen mrgreen
Šalu na stranu, odlično napreduje model.
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net

Post22 Maj 2019, 22:57
Ralexx Korisnikov avatar
Autor

Hvala puno. Nastavak radova donosi Lasta kolor semu u specijalnom ambijentu. U pitanju je mapa Valjevo-centar.
Odradio sam tek jedan kvart i ne verujem da cu imati vremena da je zavrsim, ali nikad se ne zna...
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Post02 Jun 2019, 18:48
Ralexx Korisnikov avatar
Autor

U sveobuhvatan rad uvrstio sam i nadvratnike koji do sada nisu imali kompletnu AO teksturu, pa su sada dosli do izrazaja svi detalji koje sam ovde uradio.
Slika
Slika
A sada nesto za sta ste pokazali puno interesovanja. Zadalo mi je dosta problema, ali potrudio sam se da uradim ovu - izgleda popularniju varijantu vetrobrana (bice ponudjene obe opcije bez menjaja izabranog busa).
Slika
Slika
Posao nije zavrsen kao sto na slikama izgleda, ima tu jos posla. Za sada podeljena soferka postoji samo na solo modelu, ali videcu da je dodam i na zglobni. Potrebno je doraditi unutrasnjost, ali i kolor seme (sredio sam samo ovu crvenu), jer sam zbog ovog vetrobrana morao da menjam uv-mapu, kao i deo kompletnog modela. Mislim da je vredelo.
Poslednji put menjao Ralexx dana 02 Jun 2019, 19:27, izmenjena samo jedanput

PrethodniSledeća

Povratak na U fazi izrade