RSS Feed Widget

Index boarda SIMULACIJE Autobuske simulacije Omnibus Simulator 2 U fazi izrade Ikarus-Zemun (WIP)

Ikarus-Zemun (WIP)

Zona za modele/mape u fazi izrade.

Post27 Mar 2019, 01:16
marrecar Korisnikov avatar
Moderator

Korisnik se zahvalio (puta): 936
Zahvalili su se korisniku (puta): 914
To sa "plasticnim" izgledom je vec problem nacina na koji Omsi vrsi render. Takva ti je tekstura i to je to, slabasan je Omsi da od obicne teksture (dve obicne boje) uradi magiju. Vidis i sam da oko, npr prozora i svetla, gde si radio AO, imas promene i da tu izgleda koliko toliko realno. Ali najbolji izgled bi mogao da se postigne koriscenjem foto realnih tekstura u kombinaciji sa AO. Tada se dobija najbolji ishod i izgled, jer sa foto realnim slikama/teksturama imas sitne detalje i promene, dok ti AO dodaje senke i uskladjenost sa drugim objektima na modelu. Pokusao sam da nadjem jednu sliku da ti pokazem primer na kom sam radio, ali ne mogu da nadjem. Ali mislim da si ukapirao u svakom slucaju sta zelim da ti kazem. Uostalom, vidis i sam na npr sedistima, foto realne teksture plus AO, sedista izgledaju fantasticno. Svaka cast, zaista, sve je perfektno.
Molimo vas da se registrujete ili ulogujete da bi skinuli ovaj fajl.

Post27 Mar 2019, 11:11
gibanica Korisnikov avatar
Autor

Korisnik se zahvalio (puta): 1087
Zahvalili su se korisniku (puta): 2746
Pa bas tako, misljenja se razlikuju.
Meni se svidja vise ovako. U omsiju me nervira kada autobus se presijava na suncu pogotovo sto tada nisu farbani masnom farbom ili metalik.
Ali opet kazem tesko ces svima ugoditi, napravi kako ti mislis da treba.
Ja sve teze primecujem stvari koje radis na busu jer meni izgleda gotovo idealan.
I sam znas da sam se prvi put u zivotu prijavio za beta testera :) jer mi je ovo apsolutno omiljeni model u omsi. (Dok neko ne napravi neobus b10m) :)

Post28 Mar 2019, 00:32
Ski85 Korisnikov avatar
Registrovan korisnik

Korisnik se zahvalio (puta): 1546
Zahvalili su se korisniku (puta): 87
Veruj mi Gibo, nije samo tvoj omiljeni ;)
Nisam dripac ni probisvet, i ni zbog čeg' nije me stid,imam svoj mali svet i oko njega kineski zid...

Post06 Apr 2019, 01:59
Ralexx Korisnikov avatar
Autor

Korisnik se zahvalio (puta): 957
Zahvalili su se korisniku (puta): 1450
Hvala na savetima i pohvalama. Da, ovde su samo nijanse u pitanju, u principu i ja mislim da je ovo u redu (veoma malo sam povecao odsjaj). Evo i nekoliko slika.
GSP Beograd - najpoznatija kolor sema:

Slika
Slika
Slika
Slika
P. S. Popravicu sitne nedostatke na prikolici (crvene zone na vratima koje nisu dodeljene uv mapi prikolice).

Post06 Apr 2019, 09:02
Autor

Ja jedino sto mogu da zamerim je ispisivanje destinacije na tabli nekim generickim fontom.
Ako vec nije gore rollband, koji doduse i ne pamtim da je radio igde, mozda bar da postoji opcija za koriscenje tabli iza vetrobrana koje ce korisstiti bmp slike iz anzeigen fodera ..
Kao na ik 280 ili 260 npr
Verujem da to nije veliki posao?

Post07 Apr 2019, 22:22
Ralexx Korisnikov avatar
Autor

Ovo je trenutni izgled
Slika
Slika
Slika
Slika
Font je iz Ikarusa 280, a prilicno sam se namucio da pronadjem adekvatne teksture za krajnje jednostavan 3d objekat table.
Tablu sam postavio na sredinu vetrobrana, jer je na bilo kom drugom mestu zaklanja brisac, plus po jednu kod prvih i cetvrtih vrata.
Dugo sam razmisljao da li da napravim rollband ili tablu ili pak oboje, ali tako da pojava table iskljucuje rollband i obrnuto.
E sad, upotrebu slika iz Anzeigen foldera nisam proucavao, ali ne znam koliko cu imati vremena za to, vec sam puno sati potrosio
radeci razne detalje.
Poslednji put menjao Ralexx dana 07 Apr 2019, 23:33, izmenjena samo jedanput

Post07 Apr 2019, 23:07
Autor

haha sjajno :)
kod nas su table stajale iza vetrobrana sa leve strane (do vrata), na pultu napred.
ja kad sam ti napisao ono napred imao sam jednostavnije resenje u glavi , ostavis samo praznu tablu koja povlaci npr bmp texturu.
ja kada hocu za odredjenu liniju da napravim tablu kao takvu je unesem u hof.
na principu kruger displeja u omsi. kako god odlicno je.

Post08 Apr 2019, 01:38
Simson Korisnikov avatar
Moderator

Korisnik se zahvalio (puta): 397
Zahvalili su se korisniku (puta): 388
Ovako bi bilo najbolje kad bi se moglo odraditi
Slika
ili
Slika
a bocno i pozadi
Slika
Slika

Post15 Apr 2019, 21:54
Ralexx Korisnikov avatar
Autor

Slazem se, bilo bi dobro uraditi kao na fotografijama. Razmisljao sam cak, kao sto sam vec napisao, o tome da budu dve verzije table koje bi se koristile naizmenicno. Medjutim, vec sam dosta vremena potrosio radeci aktuelnu tablu, a mnogo toga je jos ostalo da se uradi. Takodje, mnogi vec uradjeni elementi cekaju animaciju. Tu je prisutan i problem motivacije. Resavam ga tako sto cesto menjam oblast na kojoj radim (nadam se da cu se vratiti i na table).
Ovih dana posebnu motivaciju dala mi je zelja da se uz zglobni model u paketu pojavi i solo varijanta - IK-111. Evo rezultata
Slika
Zadnji deo nije dovrsen, bus sam naravno sklopio od delova koje sam vec uradio za IK-160 misleci da ce posao biti jednostavan,
ali sa pokazalo da nije tako. Ipak ne ocekujem probleme u nastavku rada.
Poslednji put menjao Ralexx dana 16 Apr 2019, 11:38, izmenjena 2 puta

Post16 Apr 2019, 06:50
IK-112M Registrovan korisnik

Korisnik se zahvalio (puta): 76
Zahvalili su se korisniku (puta): 17
Bravo Ralexx, puno ti hvala za ove buseve. Samo napred!

PrethodniSledeća

Povratak na U fazi izrade