RSS Feed Widget

Index boarda SIMULACIJE Autobuske simulacije Omnibus Simulator 2 U fazi izrade Ikarus-Zemun (WIP)

Ikarus-Zemun (WIP)

Zona za modele/mape u fazi izrade.

Post11 Nov 2019, 20:34
darmar Autor

Korisnik se zahvalio (puta): 151
Zahvalili su se korisniku (puta): 390
Rale sorry za offtopic mrgreen

Molimo vas da se registrujete ili ulogujete da bi skinuli ovaj fajl.

Post12 Nov 2019, 00:12
Ralexx Korisnikov avatar
Autor

Korisnik se zahvalio (puta): 1030
Zahvalili su se korisniku (puta): 1622
becks89 je napisao:
Zaista sam oduševljen, sjajno izgleda sada.
Moja sugestija ide samo na tu kameru prvu, koliko me sećanje služi sam pogled je mnogo više nazad, odnosno širi, vidiš i deo retrovizora. No, nebitno, to je par minuta posla, podesiti to po volji, kasnije kad izađe model.
Sve pohvale, očekujemo verujem svi finalnu verziju.

Hvala puno. Nazalost nemam predstavu kako pogled izgleda u stvarnosti, ovo je pogled sa tacke na kojoj se nalazi sediste. Kod nekih buseva pogled je previse primaknut volanu, kod drugih je obrnuto, pokusao sam da pronadjem neku sredinu. Dobro si rekao, lako se moze podesiti kada se bus pojavi, mada cu ako stignem pokusati da to jos malo korigujem.
U daljem radu, danas sam ubacio jos jednu kolor semu i malo testirao nocno osvetljenje, koje nije bas savrseno kao na poslednjoj slici (posebno u zoni plafona), pa su i tu neophodne neke korekcije. Sve u svemu, nadam se da ce se bus vrlo brzo pojaviti.
Slika
Slika
Slika
Slika

Post16 Nov 2019, 21:16
kacper_ik160p Registrovan korisnik

Korisnik se zahvalio (puta): 0
Zahvalili su se korisniku (puta): 3
Nemaš pojma kako mi se sviđa tvoj Zemun!
Imam samo jedno upozorenje - poljski IK160P nije imao pravougaoni pokazatelji, a okrugli, isti koji su bili u Jelczu, i druga gornja pozicijska svjetla (prednje i zadnje). Ovo je foto:
Slika
U zadu bili su svetla iz Jelcza PR110M, isti koji ovde:
Slika
Imali su također Leylandov motor SW680 (11,1 l. 185 KS), 6-st. menjač S6-90U i sedišta iz Jelcza. Imam zvukove motora, mogu da ti pošaljem.

Post23 Nov 2019, 03:08
Ralexx Korisnikov avatar
Autor

Hvala ti. Znam kako izgleda IK-160P, verzija koju sam uradio je IK-160, kao i varijanta IK-111 sa okruglim farovima,
Slika
Slika
Slika
To je ovaj model.
Slika
Naknadno izmenjene slike.
Izvodim poslednja testiranja, ali kao sto mozete videti voznja mi nije bas jaca strana...

Post08 Dec 2019, 03:55
Ralexx Korisnikov avatar
Autor

Termin koji sam planirao za objavljivanje bio je pocetak decembra. Do kasnjenja je doslo zbog...
Slika
Slika
Slika
Slika
... zelje da paketu prikljucim i medjugradsku varijantu i tako obezbedim buseve za svaku mapu.

Post11 Dec 2019, 09:26
Cvikarbus1923 Registrovan korisnik

Korisnik se zahvalio (puta): 154
Zahvalili su se korisniku (puta): 31
Pa ti Bog, majke mi!

Post12 Dec 2019, 06:22
stefce Registrovan korisnik

Korisnik se zahvalio (puta): 6
Zahvalili su se korisniku (puta): 16
Bravo ralex svaka cast modeli izgledaju sjajno jedva cekam da ih probam :svakacast: inace imam pitanje oko zvuk motora posto na ovih videa cujem zvuke iz mana dal ce to biti to ili uradices zvuk originalni ili blizu orginalnog ikarusov ?

Post12 Dec 2019, 12:43
Ski85 Korisnikov avatar
Registrovan korisnik

Korisnik se zahvalio (puta): 1633
Zahvalili su se korisniku (puta): 97
Zvuk je promenjen kolego. Zvukove sam ja posudio Ralexu, a to su zvukovi original motora i mosta prenosnog Rabe koja je bila montirana u Ikačama. Inače zvukove sam ja dobio sa poljskog sajta Omsi, od autobusa Jelcz M11 koji je imao u stvarnosti identičan motor i prenosni most. ;)
Nisam dripac ni probisvet, i ni zbog čeg' nije me stid,imam svoj mali svet i oko njega kineski zid...

Post12 Dec 2019, 16:37
stefce Registrovan korisnik

Korisnik se zahvalio (puta): 6
Zahvalili su se korisniku (puta): 16
Hvala puno na odgovor oho znaci bice sjajno vrh svaka cast ralexu i jos mnogo buseve u buducnost

Prethodni

Povratak na U fazi izrade