RSS Feed Widget

Index boarda SIMULACIJE Autobuske simulacije Omnibus Simulator 2 U fazi izrade Ikarus-Zemun (WIP)

Ikarus-Zemun (WIP)

Zona za modele/mape u fazi izrade.

Post24 Jun 2019, 23:18
2062 Registrovan korisnik

Korisnik se zahvalio (puta): 0
Zahvalili su se korisniku (puta): 1 puta
Pozdrav, odličan model.
Vidim da svi komentiraju zvuk, možda bi se mogao iskoristiti zvuk od besplatnog Ikarusa IK280, koliko sam vidio on ima zvukove od Raba motora. Što se tiče samog ovog modela izvrstan je, jedino za moj ukus nedostaje auspuh na krovu, ali nećemo sitničariti jer je i ovo ogromna stvar.

Post25 Jun 2019, 05:26
gibanica Autor

Korisnik se zahvalio (puta): 1123
Zahvalili su se korisniku (puta): 2817
A da li bi te jos vise motivisalo da provozas taj bus kroz centar Beograda i Palilulu?

Post30 Jun 2019, 15:08
Ralexx Korisnikov avatar
Autor

Korisnik se zahvalio (puta): 1030
Zahvalili su se korisniku (puta): 1622
Malo sam se igrao sa skriptama. Mislim da u OMSI-u nema busa u kome putnici mogu uci i u glavni deo i u prikolicu, neposredno po dolasku busa na stanicu. Bar nije bilo do ovog momenta...

Jos samo da ovo proverim u naknadnim testiranjima, kako se ne bi pojavili neki problemi, ali ne ocekujem ih. U sustini ovo sto sam prikazao u videu nije moguce, putnici glavni bus i prikolicu vide kao zasebna vozila, ali ja sam primenio jedan trik u skriptama, pa sam prvo krilo trecih vrata dodelio glavnom busu, dok drugo krilo i cetvrta vrata pripadaju prikolici. Sasvim dovoljno za realniji utisak, jer me je iritiralo to sto putnici ignorisu otvorena treca vrata i krecu se ka drugim.
Zavrsio sam i animaciju uredjaja za stampanje karata. Na kraju videa, ono sto izgleda kao vise klikova u prazno je pomeranje vremena (meni se ne vidi), kako bi se na stanici pojavio jos neki putnik.
Inace, auspuha na krovu nece biti, jer sam vec uradio kompletnu UV mapu ali i AO mapu koju bih morao da prepravljam, a vec sam jednom to ucinio zbog podeljenih okvira, tako da ce se auspuh nalaziti ispod poda na levoj strani. Takodje, izuzetno se radujem nastavku radova na mapi Beograd, to je zaista odlicna vest.

Post30 Jun 2019, 18:29
NL202 Registrovan korisnik

Korisnik se zahvalio (puta): 2
Zahvalili su se korisniku (puta): 1 puta
Nemam reci,savrseno odradjeno.
Sto se tice auspuha koliko ja znam one zadnje serije 160 nisu ni imale auspuh gore nego su bas bile sa leve strane dole.

Post01 Jul 2019, 18:26
darmar Autor

Korisnik se zahvalio (puta): 151
Zahvalili su se korisniku (puta): 390
Bravo za ovo !! Obicno autori samo nalepe skripte od drugih buseva, sjajno je kad se neko potrudi i bude inovativan.

Post01 Jul 2019, 20:05
becks89 Korisnikov avatar
Registrovan korisnik

Korisnik se zahvalio (puta): 512
Zahvalili su se korisniku (puta): 1160

Svaka čast, retko kad imam priliku da uđem na forum, ali oduševim se kad se to desi. Sve pohvale, sve lepše i lepše deluje.
Sve se uklapa, zvuk vrata mi samo odudara, ali bože moj, naćemo neki drugi, kada privedeš radove kraju u nekoj od update verzija :)
BALKAN TRANSPORT - Portal posvećen javnom prevozu i prevoznicima na Balkanu!
Reklamiranje svih prevoznika i turističkih agencija do kraja godine na našem sajtu i facebook stranici je POTPUNO BESPLATNO!!!
Kontaktirajte na : marketing@balkantransport.net

Post21 Jul 2019, 12:06
Ralexx Korisnikov avatar
Autor

Hvala vam. Odradio sam nekoliko stvari, koje mozete pogledati u video zapisu

Koriscen zvuk motora iz moda koji je objavio Ski85 (zahvaljujem se).
Evo i alternativni video snimljen hronoloski pre, nije mi se svideo jer malo secka, ali koga zanima moze pogledati

Post21 Jul 2019, 23:14
Ski85 Korisnikov avatar
Registrovan korisnik

Korisnik se zahvalio (puta): 1633
Zahvalili su se korisniku (puta): 97
Extra Rale, samo jbg opet ja moram malo da zvocam, izvini :D Koliko ja znam Ikarusi su imali 6 stepeni manualac, FAP-Famos S6-90, kod tebe je sa 4 brzine koliko sam video po animacji rucice menjaca ili mozda gresim, ispravi me? Sve ostalo je ful fulova ;)
Nisam dripac ni probisvet, i ni zbog čeg' nije me stid,imam svoj mali svet i oko njega kineski zid...

Post22 Jul 2019, 22:48
Ralexx Korisnikov avatar
Autor

Hvala puno. U pravu si ovaj model u stvarnosti ima sestostepeni manuelni menjac. Medjutim, koliko je meni poznato standardne skripte za OMSI imaju cetiri stepena prenosa kod manuelnog menjaca i te skripte sam koristio. Da li bi igra prihvatila dopisivanje jos dve brzine nisam proveravao, ne bih da tu nesto da menjam, nisu mi toliko poznate kao skripte iz drugih oblasti.
Inace, iz ciste razonode napravio sam i ovu verziju sa dvoje vrata.
Slika
Slika
Slika
Fotografije su snimljene na mapi Berzpils.

Post22 Jul 2019, 23:02
Ski85 Korisnikov avatar
Registrovan korisnik

Korisnik se zahvalio (puta): 1633
Zahvalili su se korisniku (puta): 97
Ova verzija extra izgleda, ovo je prigradska verzija IK-111R. Sto se tice sestostepenog menjaca, Milcho i cini mi se Dedoni su radili skriptu za sestostepeni menjac, sa pravim odnosima snaga kao i u realnom zivotu, ja sam tu skriptu iskoristio kad sam radio modifikaciju za tvoj prvi Ikarus. A sestostepeni menjac ti ima Neoplan, onaj turisticni, ima ga ovde na sajtu, radi normalno na OMSI-ju bez ikakvih problema, cak su i animacije uradjene. Ti si verovatno pravio menjac po uzoru na menjac Jendomena iz Mana SG220. ;)
Nisam dripac ni probisvet, i ni zbog čeg' nije me stid,imam svoj mali svet i oko njega kineski zid...

PrethodniSledeća

Povratak na U fazi izrade