RSS Feed Widget

Index boarda SIMULACIJE Autobuske simulacije Omnibus Simulator 2 Modovi, Objekti, AI Solaris Urbino 18 GSP Beograd 2013

Solaris Urbino 18 GSP Beograd 2013

Zona za postavljenje/skidanje modova, objekata i AI vozila.

Markic Registrovan korisnik

Korisnik se zahvalio (puta): 3
Zahvalili su se korisniku (puta): 2
Kako uopšte aktivirate taj ručni retarder?

Gonzales Registrovan korisnik

Korisnik se zahvalio (puta): 797
Zahvalili su se korisniku (puta): 2391
Pomoću miša se povuče ručica ili preko trigera na tastaturi.

Moram reći da sam uspeo da namestim retarder da radi u Beogradu, ali ne baš za svaki autobus.
1. Pokrenuti bilo koji Solaris na Ledinama i voziti do Bloka 45 gde treba levo skrenuti na tramvajske šine, voziti neke dve stanice i stati na šine u kontra smeru.
2. Isključiti simulator pa ga ponovo pokrenuti (ne sme da bude aktivirano u opcijama "load whole map at start"
3. Voziti autobus nazad sve do kružnog toka i zaustaviti se na pola brda Surčinske ulice, negde kod znaka blizina semafora, pa bandera ispod.
4. Povući ručnu i izbaciti iz brzine.
5. Ukloniti autobus i kada se kamera namesti u neki žbun krenuti sa pokretanjem novog autobusa, automatski bi sam trebao da izabere novi Solaris - podešavanja koja on izabere ne smeju da se menjaju !
6. Kliknuti OK i smestiti ga na Ledine, pokrenuti autobus, ubaciti u brzinu, spustiti ručnu i lagano skrenuti da se ne ubali ABS i od tog trenutka retarder radi sasvim normalno.

(Nisam ironičan, ovo zapravo radi, već treći put sam uspeo sa istim rezultatom, ni na jedan drugi način neće retarder raditi. Ja bih na keca naduvao nekoga sa ovakvim postom, ali iskren da budem ovo stvarno radi koliko god smešno i glupo delovalo.)

Evo i dokaz:
Slika

icacar98 Korisnikov avatar
Autor

Korisnik se zahvalio (puta): 1083
Zahvalili su se korisniku (puta): 1074
Jes ludo, al stvarno radi :lol: , omsi zemlja čuda , jedino ne znam sto na ostalim na primer man statbus retarder radi odma
Molimo vas da se registrujete ili ulogujete da bi skinuli ovaj fajl.

Mislim da je ovaj problem vezan u neku ruku za kolor šeme, ne znam zašto je uopšte i ko je došao na tu ideju da retarder stavi u .cti fajl kolor šeme, verujem da kako OMSI lako gubi texture tako da izgubi u momentu i .cti fajl tako da retarder ne radi. Deluje možda glupo, ali na Grundorfu radi jer tamo nema mnogo tekstura da pokreće i ima dosta slobodne memorije pa se to ne gubi.

Autor

E vidiš sad me dobro seti u PL mega modu je retarder paljen u cti fajlu sacu da vidim dal ima nesto ovde za retarder

Markic Registrovan korisnik

Korisnik se zahvalio (puta): 3
Zahvalili su se korisniku (puta): 2
Gonzales je napisao:
Pomoću miša se povuče ručica ili preko trigera na tastaturi.
A koji je kod trigera?

Autor

Pise u uputstvu sve

Jel si primetio možda neku promenu u OMSI -ju od kada imaš retarder ? Meni se čini kao da imam bolji FPS nego ranije, a možda je to zbog onog odčekiranog "Load whole map at start", to se sećam da je pre moralo biti upaljeno zbog one greške, ali je to izgleda popravljeno, bukvalno mi sada OMSI leti, 29fps na Beogradu, ranije je to bilo 22-23 plafon...

Autor

To je do Load whole map at start zato što smanjiš broj učitanih tajlova

MAN truck bus Korisnikov avatar
Registrovan korisnik

Korisnik se zahvalio (puta): 37
Zahvalili su se korisniku (puta): 38
Al meni ni na grundof ne radi retarder ručni ni na Beograd Fiktiv. Pa me zanima kako na Beograd fiktivnu namjestit da retarder radi?

PrethodniSledeća

Povratak na Modovi, Objekti, AI