RSS Feed Widget

Index boarda SIMULACIJE Autobuske simulacije LOTUS-Simulator

LOTUS-Simulator

Omnibus Simulator 2
Omnibus Simulator
City Bus Simulator 2010
Fernbus Simulator
LOTUS-Simulator
Bus Simulator 2016
i mnoge druge...

Post26 Okt 2015, 13:38
Gonzales Registrovan korisnik

Korisnik se zahvalio (puta): 797
Zahvalili su se korisniku (puta): 2385
Ček, ček... A gde je pisalo da će biti novi engine ? Ako je novi engine to znači da neće moći ovi trenutni modeli da se koriste već će morati ponovo sve da se eksportuje i ubacuje.

Post26 Okt 2015, 21:50
marrecar Korisnikov avatar
Moderator

Korisnik se zahvalio (puta): 942
Zahvalili su se korisniku (puta): 914
Rekose nesto na fb stranici u stilu da pisu ispocetka, kako god. Moci ce da se koriste modeli, barem ako autori i dalje imaju 3d fajlove jer ce format biti kompatabilan. Znaci pretpostavljam da nece moci da se kopira neki model za Omsi u Lotus zbog o3d formata, nego ce morati da se sve eksportuje ponovo i pise. Tako sam ja razumeo. Mada ne znam, videcemo.
Molimo vas da se registrujete ili ulogujete da bi skinuli ovaj fajl.

Post26 Okt 2015, 22:52
gibanica Autor

Korisnik se zahvalio (puta): 1140
Zahvalili su se korisniku (puta): 2837
marrecar je napisao:
Verovatno ce smanjiti aktivnost sto se tice OMSI 2, mada nece napustiti do izlaska LOTUSa. A addonovi nemaju veze sa njima, to rade drugi ljudi, oni verovatno pomazu u nekim stvarima tako da nece jos prestati sa njima.

ko ce smanjiti aktivnost?
pa Lotus pravi ovaj marcel, sto se odvojio. nece rudiger i onaj drugi menjati nista vezano za lotus. to je potpuno druga igra. omsi ce nastaviti svoj zivot normalno kao do sad. druga firma druga igra. zar ne

modeli ce kazu biti kompatibilni. posto je endzin drugi pretpostavljam da ce potpuno drugacije raditi, da ce biti sasvim neki drugi sistem tilesa itd..tako da mape kapiram nece biti kompatibilne. vec samo autobusi i vozila.
kao i o3d objektii sa mapa (i to spada u modele valjda :) )

vidim nagadjaju koju liniju prave. opet se igra svodi na Berlin, s tim sto ce tematika biti vezana za liniju 100, i jos neku koju ne mogu da pogode.

Post26 Okt 2015, 22:59

Ti si nesto pobrkao, nije se Marcel odvojio vec Rudieger, Marcel je ostao da vodi OMSI i pored svih problema koji su ga sacekali, zato se oficijelni forum i zove "Marcels OMSI forum", a posto Marcel sada radi na Lotusu podrska za omsi ce verovatno prestati, ali to ne znaci da ljudi nece praviti mape i modove, vec da nece biti zvanicnih update -a.

Post26 Okt 2015, 23:11
marrecar Korisnikov avatar
Moderator

Korisnik se zahvalio (puta): 942
Zahvalili su se korisniku (puta): 914
Rekli su ii oni sami da ce nastaviti sa podrskom za Omsi, ali da ce to biti daleko slabije nego sto je bilo do sada. To samo znaci da u nekom trenutku vise necemo videti patcheve, koji su ionako retki. Svi ostali ce raditi za Omsi, cak uskoro izlazi i addon sa AI vozilima. Tako da ce sigurno drugi raditi te dodatke koji se placaju. Ako Lotus uspe kao Omsi, verovatno ce Omsi polako da utihne pa ce imati i manju podrsku i zajednicu.
Molimo vas da se registrujete ili ulogujete da bi skinuli ovaj fajl.

Post27 Okt 2015, 22:04
gibanica Autor

nisam pobrkao. vidi se jasno da sam permutovao imena. poenta mi je bila da kazem da to sto pravimo addone je dzaba. jedva smo konvertovali mape iz omsi 1 u omsi 2 a kamoli na drugi endzin. ako uspe tim bolje.

s obzirom da su cele prosle nedelje pravili reklamnu sliku, mislim da ce igra da izadje najranije 2017. u sredini.

nedelju dana prave sliku i naprave da izgleda ovako:

Slika

Post27 Okt 2015, 22:18

Ne znam kako si pobrkao kad svejedno isti covek pravi obe igre, a ti si konstatovao da jedan pravi jednu, drugi drugu, kao dva odvojena tima, ja tu ne vidim permutaciju.

Post27 Okt 2015, 22:19
Se7en Korisnikov avatar
Moderator

Korisnik se zahvalio (puta): 530
Zahvalili su se korisniku (puta): 586
I rekli su da neće biti release ni sledeće godine i obaveštavaju autore da ne prekidaju rad na trenutnim projektima zbog najave LOTUS-a. Ne mora da znači da nisu počeli da rade na igri. I OMSI 1 je započet 2007. godine, a tek objavljen 2009. na sajtu. Mene više zanima u kom vremenu će biti radnja igre, valjda će da rade nešto modernije, a ne opet MANove iz '77.
Mislim da za modele autobusa neće biti velikih problema, naravno ukoliko autori nisu pobrisali .blend fajlove, a što se mapa tiče, one će verovatno morati ponovo da se prave, obzirom da neće biti isti engine.

Post28 Okt 2015, 11:55
gibanica Autor

Gonzales je napisao:
Ne znam kako si pobrkao kad svejedno isti covek pravi obe igre, a ti si konstatovao da jedan pravi jednu, drugi drugu, kao dva odvojena tima, ja tu ne vidim permutaciju.

sta pricas zivota ti. jel ti citas objave uopste
najavio je da je ovo skroz druga firma sto pravi lotus. sad sto je jedan od autora presao da radi i za drugu igru to je druga stvar.

Post28 Okt 2015, 12:34

Taj jedan od autora je i jedini autor OMSI -ja trenutno, marrecar je lepo rekao da će podrška da se nastavi, ali u smanjenom obliku, što je naravno i logično jer ako je jedan jedinin autor prešao da radi LOTUS onda OMSI ostaje bez podrške, ili smanjene kako je rečeno. Tako da tvoja priča ne pije nikakvu vodu, a s obzirom na to da nemaš interpunkcijske znake na pravim mestima tvoje izjave mogu pogrešno i da se protumače.

PrethodniSledeća

Povratak na Autobuske simulacije